جدیدترین کارگاه ها


برچسب های مهم

خانه هنر کاج مدرسه سیاه جشنواره و فراخوان نایب‌سرخی‌ها چخوف آخرین گره The last knit

موریس مترلینک

موریس مترلینک در ۱۸۶۲ در شهر گان ( بلژیک ) به دنیا آمده. باوجود این که اصلاً بلژیکی است ولی از آن جا که تحصیلات و مطالعات خود را در فرانسه به پایان رسانده و کتاب های خود را نیز در آن جا نوشته است اغلب او را فرانسوی می دانند. موریس مترلینک در شیوه ی نویسندگی طرفدار و تابع دبستان سمبلیسم است و تمام کتاب های او به همین شیوه است؛
0 نظر
خانه هنر کاج موریس مترلینک

برایان فریل نویسنده

برایان فریل نویسنده شرایط زندگی، آدم‌ها و تناقض‌ها و تضادهای انسان‌ها را در عصر حاضر به تصویر کشیده است. در این نمایشنامه، «مایکل» مرد جوانی است که روند داستان، تغییرات اجتماعی و صنعتی شدن جامعه ایرلندی و تأثیرات آن را بر خانواده‌اش از کودکی تا جوانی روایت می‌کند. مایکل در هفت سالگی، در روستای «بالی بگ» در ایرلند به همراه پدرش «جری» و مادرش «کریس» زندگی می‌کند.
0 نظر
خانه هنر کاج برایان فریل

رنسانس ایتالیا(صحنه ترنس)

یکی از نخستین تلاش ها برای بازآفرینی تئاتر باستان، در قالب (آکادمی روم) به سرپرستی پمپونیوس لائتوس (Pomponius Laetus)(۱۴۲۴-۱۴۹۸) شکل گرفت. با رشد شهرت لائوس، مردان جوان از سراسر اروپا به آکادمی او ملحق شدند و با کوله باری از ایده‌های او به سرزمین خود باز می‌گشتند. آکادمی روم از حدود سال ۱۴۸۶ دست به بازسازی ذهنی صحنه‌های تئاتر رومی و انطباق آنها با نمایش‌های لاتین زد. اگرچه صحنه پردازی لائتوس چندان ملموس به نظر نمی‌رسد، با این حال تصور می‌شود، صحنه‌های تصویر شده توسط وی برای نمایشنامه‌های ترنس (۱۵۸ - ۱۹۰ ق م) انجام شده باشد. نخستین تصویر از لائتوس سال ۱۴۹۳ به وسیله یوناس ترشل (Johannes Treschel) (۱۴۸۰-۹۰) در لیون فرانسه منتشر شد. تصویرسازی‌های نخستین نسخه منتشره شده تحت نظارت ژودیوس بودیوس آسنسیوس (Jodius Bodius Ascensius) انجام شد.
0 نظر
خانه هنر کاج رنسانس

پیرمرد و دریا-هِمینگوی

ارنست میلر هِمینگوی (۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹) از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است. او از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود. قدرت بیان و زبردستی همینگوی در توصیف شخصیت‌های داستانی به گونه ای بود که او را پدر ادبیات مدرن لقب داده‌اند.
0 نظر
خانه هنر کاج

شب به خیر مادر به قلم مارشا نورمن

شب به خیر مادر به قلم مارشا نورمن (1983) نمایشنامه ایی درباره دختری به نام جسی و مادرش تلما است. نمایش با جسی آغاز می شود که آرام به مادرش می گوید : او فردا صبح دیگر زنده نخواهد بود چون قصد دارد امشب خودکشی کند.
0 نظر
خانه هنر کاج مارشا نورمن

چگونه عکس های ضد نور یا سیلوئت بگیریم؟

ضد نور یا سایه‌نما یا سیلوئت تکنیکی در عکاسی است که در آن، منبع نور در پشت سوژه قرار دارد و در قوی‌ترین حالت به دلیل تندی نور، سایه‌ای از سوژه بر روی عکس ایجاد می‌شود. زیباترین حالت زمانی پیش می‌آید که خورشید در حال طلوع یا غروب است و پس‌زمینه به رنگ نارنجی یا زرد مشخص می‌شود.
3 نظر
خانه هنر کاج سیلوئت

انیمیشن ماهیگیر

فیشر به دلیل متفاوت بودن در دهکده خود ، در واقع یک موجود تنهایی است که در یک کابین کوچک در حاشیه دریا زندگی می کند.
0 نظر
خانه هنر کاج فیشر

بیدارگری

فیلم بیدارگری جوایز مختلفی را در کارنامه‌ی خود دارد، از جمله نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای رابرت دنیرو، نامزدی اسکار بهترین فیلم سال، نامزدی اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی برای “استیون زایلیان”، نامزدی گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام برای رابین ویلیامز و…
0 نظر
خانه هنر کاج اسکار فیلم

مقدمه ای بر عکاسی از طبیعت

یکی از اصلی ترین نکات این ژانر نیاز به داشتن صبر و شکیبایی زیاد می باشد. در این ژانر از عکاسی ملاک اصلی عکاسی از محیط طبیعی بدون حضور انسان یا سازه های انسانی است و در این گفتار سعی بر ارائه تعریفی از این ژانر شده است.
0 نظر
خانه هنر کاج عکاسی

کتاب 3جلدی، آماده‌سازی، شخصیت‌سازی، نقش‌آفرینی به نویسندگی کنستانتین سرگیویچ استانیسلاوسکی

گرچه دستاوردهای استانیسلاوسکی به عنوان بازیگر و کارگردانی بزرگ بوده، ولی مهمترین سهم او به خاطر پرتوی است که بر فنون بازیگری افکنده‌ است. بازیگری سیستم که او مبدع آنست براساس توجه به تمرین خوب به مقتضای نیاز طبایع و ملیت‌های مختلف تحول یافته‌ است.
0 نظر
خانه هنر کاج استانیسلاوسکی

دنیای درام

مارتین جولیوس اسلین یک تهیه‌کننده، منتقد، نمایش‌نامه‌نویس، روزنامه نگار، مجارستانی بود. وی بیشتر بخاطر تأثیرش بر روی تئاتر ابسورد معروف است.
0 نظر
خانه هنر کاج مارتین جولیوس اسلین

آخرین گره

آخرین گره انیمیشن کوتاه کارگردان: لاورا نونن
0 نظر
خانه هنر کاج آخرین گره The last knit انیمیشن کوتاه

تاگان آنتوان پاولویچ چخوف

« تاگان آنتوان پاولویچ چخوف » در 29 ژانویه سال 1860 در شهر روگ » در شمال قفقاز در آغوش یک خانواده بی چیز و معتقد به سنن و آداب قدیمی و ملی دیده به جهان گشود. داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجسته‌ی روس است.هر چند چخوف زندگی کوتاهی داشت و همین زندگی کوتاه همراه با بیماری بود اما بیش از ۷۰۰ اثر ادبی آفرید. او را مهم‌ترین داستان کوتاه‌نویس برمی‌شمارند و در زمینه‌ی نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته‌است و وی را پس از شکسپیر بزرگترین نمایش نامه نویس میدانند. چخوف در چهل و چهار سالگی بر اثر ابتلا به بیماری سل درگذشت.
0 نظر
خانه هنر کاج چخوف

کارگران مناطق محروم سوژه تئاتر می‌شوند/ «نایب‌سرخی‌ها» روایتی تراژیک از جامعه کارگری

لیلی عاج، کارگردان تئاتر عنوان کرد: من همیشه برایم مهم است موقعیت‌هایی که در نمایش خلق می‌کنم از قشر کارگر یا آدم‌هایی باشد که در مناطق محروم پایین شهر در دور و اطراف کارخانه‌ها باشند.
0 نظر
خانه هنر کاج نایب‌سرخی‌ها